Zarabianie na Pinterest

Czy możliwe jest zarabianie na Pinterest? Jak czerpać zyski z tego popularnego portalu społecznościowego? Sprawdźmy wszystkie możliwości.

Chociaż Internet daje spore możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy dość niskim nakładem pracy, przez znaczną część społeczeństwa taki sposób zarobkowania pozostał nieodkryty.

Jeżeli już się o nim wspomina, jednym z najczęściej wymienianych sposobów na zarobek w sieci jest blogowanie, dzięki któremu można zarobić, wstawiając linki afiliacyjne oraz wpisy sponsorowane.

Jednak zarabianie na nich możliwe jest także bez posiadania bloga i można dokonać tego, używając między innymi serwisu Pinterest w połączeniu z programem Amazon Affiliate.

Pinterest – czym jest? Charakterystyka serwisu oraz cechy sprzyjające zarabianiu

Jeszcze niedawno Pinterest w Polsce nie był zbyt popularnym portalem.

Zalicza się on do mediów społecznościowych i – podobnie jak popularny u nas Instagram – zorientowany jest na obraz.

Użytkownicy tworzą na Pintereście wirtualne tablice, do których dodają posty, zwane pinami.

Każdy pin składa się z obrazu, linku prowadzącego do jakiejś strony i z opisu.

W opisie można także zamieszczać hashtagi, po których użytkownicy łatwiej odnaleźć mogą interesujące ich treści, podobnie jak w serwisie Instagram.

Pinterest posiada liczne zastosowania. Służy on jako podręczne źródło inspiracji oraz do zapisywania rozmaitych informacji.

Można tworzyć tam tablice z przepisami i poradami do wykorzystania na później i z artykułami do przeczytania.

Używają go blogerzy oraz przedsiębiorcy, by przyciągać ruch na swoje strony.

Gdyż w przypadku wielu blogów to właśnie z Pinteresta, a nie z Google, użytkownicy przechodzą do danego bloga, odkrywając go.

Jednak najważniejszą z punktu widzenia zarabiania na Pintereście jego rolą, jest traktowanie go przez użytkowników, jakby był on listą zakupów.

Jak wskazują liczne badania, wiele osób, zwłaszcza w bogatych krajach Zachodu, wchodzi na Pinterest, chcąc kupić jakiś produkt, traktując serwis po prostu jako agregator ofert.

Po co otwierać aplikacje mobilne wielu sklepów w poszukiwaniu interesującego artykułu, skoro Pinterest zawiera odnośniki do niezliczonej ilości sklepów?

Do tego służy jako źródło inspiracji. Chcąc kupić na przykład ręcznie robioną biżuterię, ale nie mając pojęcia, jaką dokładnie chciałoby się posiadać, można wpisać w pole wyszukiwania „handmade jewellery”.

W wyniku tego działania wyskoczy niezliczona liczba pinów z linkami do sklepów. Wszystko to czyni Pinterest portalem o sporym potencjale zarobkowym, czyniącym zarabianie w Internecie niezwykle łatwym.

Jak zarabiać na Pinterest za pomocą programu partnerskiego Amazon

Zarabianie na Pinterest poprzez Amazon Affiliate

Pinterest pozwala na stosowanie linków rozmaitych programów afiliacyjnych. Są one jedną z najstarszych, najpowszechniejszych i najprostszych metod zarabiania w Internecie.

Aby na nich zarabiać, należy zarejestrować się w którymś z programów afiliacyjnych.

A po krótkiej weryfikacji otrzymuje się dostęp do specjalnego panelu, dzięki któremu można tworzyć linki afiliacyjne i śledzić na bieżąco zarobki.

W momencie, gdy odwiedzający stronę kliknie link afiliacyjny i zakupi dany produkt, osoba, która wstawiła link, dostaje prowizję od sprzedaży.

Zazwyczaj linki afiliacyjne wstawia się, posiadając bloga, gdyż to gwarantuje najwyższe zarobki, jednak nie każdy chce i może prowadzić bloga.

Po pierwsze nie każdy ma na to czas i pomysł, a po drugie linki afiliacyjne najlepiej działają w anglojęzycznych obszarach Internetu.

A nie każdy zna angielski na tyle, by tworzyć poprawne wpisy blogowe, recenzje, artykuły i inne teksty.

Jednak wystarczy znać angielski chociaż trochę, aby być w stanie stworzyć króciutki opis pina.

Zarabianie na Pinterest bez posiadania bloga jest mniej efektywne niż w połączeniu z własną stroną.

Jednak dochód pasywny na poziomie kilkuset złotych do ponad tysiąca złotych miesięcznie jest w ten sposób łatwy do osiągnięcia, i to niskim nakładem pracy.

PROGRAM PARTNERSKI AMAZON

Linki z niektórych programów afiliacyjnych jednak nie mogą być używane na Pintereście, gdyż zabraniają tego regulaminy programów afiliacyjnych.

Jednak od jakiegoś czasu można zamieszczać na Pintereście linki afiliacyjne Amazonu. Korporacja ta posiada jeden z najlepszych programów afiliacyjnych  w sieci.

Co w połączeniu z bazą klientów, liczącą sobie grubo ponad trzysta milionów aktywnych użytkowników, zamawiających na Amazonie produkty regularnie, czyni jego program afiliacyjny jednym z najlepszych tego typu przedsięwzięć.

Członkowie programu Amazon Affiliate dostają od 1 do 10% prowizji, jednak najczęściej wynosi ona 4%, co wydaje się uczciwą zapłatą.

Przystąpienie do programu jest szybkie i dość bezproblemowe. Wystarczy wejść na stronę amazon.com i wypełnić krótki formularz.

Trzeba uzupełnić tam między innymi dane stron i profili społecznościowych, na jakich zamierza się zamieszczać linki. Nie warto tu wpadać w panikę.

Jeżeli nie posiada się własnej strony, wystarczy dać link do któregoś ze swoich profili w social media.

A jeżeli nie posiadamy nawet tego lub są one puste, wystarczy najczęściej podać jedynie adresy portali społecznościowych. Na przykład facebook.com, tumblr.com, pinterest.com itp.

Co prawda szansa zatwierdzenia i przyjęcia do programu jest wtedy nieco mniejsza, jednak najczęściej o przyjęciu do programu decyduje automat i dane te zazwyczaj wystarczą.

Po zatwierdzeniu można dodawać linki. Warto też zainstalować którąś z aplikacji do wygodnego tworzenia ich na smartfonie, z którego wygodniej jest dokonywać operacji.

Jedną z najlepszych aplikacji tego typu jest Amazon Shopping.

PODATKI

Co do kwestii podatkowych, przy rejestracji wypełniamy deklarację podatkową USA, w której podajemy swoje dane, w tym adres zameldowania i PESEL.

Dzięki temu Amazon jest w stanie ustalić, gdzie odprowadzamy na co dzień podatek. Musi on być zapłacony i w USA, i w Polsce, jednak nie oznacza to, że zapłacimy więcej.

Po prostu dzięki przepisom o uniknięciu podwójnego opodatkowania, w Polsce zapłacimy tylko różnicę między amerykańskim a polskim podatkiem.

Wszystko odbywa się więc legalnie, podatek będzie odprowadzony, a Amazon wysyła nam dokumenty elektroniczne z zarobkami.

Więc mamy potwierdzenie wysokości naszych zarobków, które wpisujemy do PIT-a, dołączając dokumenty z Amazonu.

Wszystko jest proste i każde biuro księgowe rozliczy taki dochód bez problemu, a wiele osób robi to na własną rękę.

Zarabianie na Pinterest w praktyce

Jesteśmy już członkami programu Amazon Affiliate, jednak co dalej? Konieczne jest oczywiście jeszcze konto na portalu Pinterest. Ten portal jednak jest w Polsce niezwykle popularny i wiele osób ma tam konta.

Z punktu widzenia ilości pracy włożonej w zarabianie na Pintereście, najlepiej jest używać swojego starego konta, a nie tworzyć zupełnie nowe.

Pinterest bowiem banuje konta, które zawierają wyłącznie piny z linkami afiliacyjnymi danego użytkownika. Dla Pinteresta liczą się interesujące treści.

Na swoim profilu trzeba więc wstawiać piny, które nie będą miały na celu uzyskania przez nas dochodu pasywnego, ale po prostu będą dostarczać różnych treści.

Trzeba też dodawać do swoich tablic piny innych użytkowników. W przeciwnym razie Pinterest może nawet usunąć nasze konto.

Posiadając już konto na Pinterest, najprawdopodobniej mamy stworzone na nim tablice z pododawanymi pinami.

Czyli w praktyce, od razu możemy go przeorganizować, dodając piny z linkami afiliacyjnymi.

Jeżeli tworzy się puste konto lub nasz istniejący profil jest pusty, należy go zapełnić na szybko interesującymi treściami, przypinając do swoich tablic piny stworzone przez innych.

Błyskawicznie można w ten sposób zapełnić swojego Pinteresta preferowanymi przez portal treściami, aby później dodawać swoje piny.

Należy później pilnować, aby utrzymać równowagę pomiędzy „zwykłymi” pinami i pinami stworzonymi przez innych, a pinami zawierającymi linki utworzone na potrzeby programu afiliacyjnego.

APLIKACJE MOBILNE PINTEREST I AMAZON

Najlepiej jest tworzyć piny na telefonie przy użyciu aplikacji mobilnych Amazonu i aplikacji Amazin w połączeniu z aplikacją Pinterest.

Przed tym trzeba wpisać w aplikację Amazon swój identyfikator, który znajdziemy w panelu Amazon Affiliate.

Aby zrealizować zarabianie na Pintereście, wystarczy znaleźć w aplikacji Amazonu dowolny produkt. Pod produktem znajduje się przycisk „udostępnij”.

Wystarczy w niego kliknąć i z listy dostępnych opcji wybrać aplikację Amazin. Otworzy się ona, a w niej widoczny będzie link afiliacyjny, który należy skopiować.

Następnie otwieramy aplikację Pinterest, przechodzimy na stronę główną swojego konta i wybieramy utworzenie nowego pina.

Po tym możemy go edytować. Wklejamy link afiliacyjny, a Pinterest zacznie przeczesywać stronę produktu w poszukiwaniu grafik, które mogą być użyte dla danego pina.

Będzie wśród nich zdjęcie danego produktu. Wystarczy je wybrać i dodać liczący 1-2 zdania opis, w którym umieszczamy ważne dla odwiedzających słowa kluczowe, po których pin będzie znaleziony.

Jeżeli pin będzie dotyczył na przykład ręcznie robionej biżuterii, opis musi zawierać frazę „handmade jewellery”.

Piny z linkami afiliacyjnymi muszą być oznaczone, a użytkownicy muszą być dokładnie poinformowani, do czego prowadzi link będący częścią pina.

W tym celu najlepiej jest dodać hashtag #afflink. Jeżeli się do tego nie zastosuje, nasze konto może nawet zostać zawieszone.

Jeżeli jednak informujemy innych, że pin zawiera nasz link afiliacyjny, nic takiego nam nie grozi.

Jak zarabiać na Pinterest - podsumowanie

Podsumowanie

Zarabianie w Internecie dzięki serwisowi Pinterest i programowi Amazon Affiliate możliwe jest dla każdego. Do tego nie wymaga zbyt dużych nakładów pracy.

Piny z linkami afiliacyjnymi stworzyć można szybko w wolnych chwilach – w komunikacji miejskiej lub po pracy, leżąc na kanapie.

Ta metoda zarabiania wykorzystywana może być także przez studentów, dla których taki dochód pasywny może być niezwykle atrakcyjną formą zarobkowania.

Pierwszej sprzedaży dokonuje się już najczęściej w ciągu kilku dni od rozpoczęcia tego typu aktywności.

Utworzone przez nas piny nie tylko dostępne będą na naszych tablicach, ale inni przypną je i do swoich, razem z naszymi linkami afiliacyjnymi.

Warto jest więc dodawać na Pintereście znajomych o podobnych zainteresowaniach lub polecających podobne do polecanych przez nas produkty.

Budując bazę znajomych, zwiększamy ruch na naszym profilu i zwiększamy prawdopodobieństwo, że nasze piny wylądują na tablicy kogoś innego.

Należy udostępniać piny swoich znajomych u siebie nie tylko po to, by dbać o różnorodność treści.

Ale także po to, by oni odwiedzali nasz profil i przypinali do swych tablic te stworzone przez nas.

Zarabianie na Pintereście to przedsięwzięcie długofalowe. I chociaż większość osób dokonuje pierwszych sprzedaży w ciągu 48 godzin od podjęcia się tego sposobu uzyskania dochodu pasywnego, najlepsze rezultaty uzyskuje się z czasem.

Kiedy nasze konto zawiera sporo pinów, które zostały przypięte do tablic innych użytkowników.

Sprawdź również, jak czerpać dochody z reklam internetowych – zarabianie na reklamach oraz ankiet online – zarabianie na ankietach.