Konto bankowe online

Dla osób zarabiających przez internet, ważną kwestią jest szybkość transferowania pieniędzy pomiędzy procesorami płatniczymi i rachunkami bankowymi. Więc konto bankowe online, to absolutna podstawa.

Sprawdźmy, jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera i bez wychodzenia z domu – aktywne od zaraz i w 100% online.

Aby otworzyć rachunek osobisty w pełni zdalnie, możemy skorzystać (w zależności od banku) z jednej z poniższych metod:

  • biometria – konto na selfie
  • biometria – wideo weryfikacja
  • przelew weryfikacyjny z innego banku
  • podpis unikalnym kodem SMS

Każdy z tych sposobów pozwala na szybkie potwierdzenie tożsamości klienta i błyskawiczną aktywację konta. Jeżeli do rachunku zamówimy również kartę debetową, dostarczy ją bezpłatnie kurier do 2-3 dni roboczych.

Dokładny termin wizyty można ustalić z samym kurierem. Podczas odbioru karty, należy okazać kurierowi dokument tożsamości (dowód osobisty / paszport).

Zakładanie konta bankowego online – biometria

Otwieranie konta bankowego za pomocą biometrii, jest jedną z najnowszych usług z dziedziny fintech. Ta technologia jest wykorzystywana w bankowości na 2 sposoby.

Służy do potwierdzenie tożsamości klienta za pomocą wideo weryfikacji – rozmowa video z pracownikiem banku.

Podczas takiego czatu konsultant weryfikuje dane na podstawie dowodu osobistego, a pozostałą część wykonuje algorytm, który dokonuje analizy biometrycznej twarzy klienta.

Innym rozwiązaniem, które korzysta z biometrii, jest zakładanie konta na selfie. Polega na wykonaniu zdjęcia dowodu osobistego (z obu stron) oraz własnej twarzy w kilku pozycjach (przód i oba profile).

Zakładanie konta bankowego bez dokumentów

Ciekawą opcją dla osób, które chcą otworzyć i aktywować konto bez dokumentów, jest zakładanie rachunku za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jak taka procedura wygląda w praktyce?

Należy zlecić przelew na nowo otwierane konto – z rachunku posiadanego w innym banku.

Aby weryfikacja tożsamości mogła zakończyć się pozytywnie, dane na takim przekazie muszą być takie same jak te, podane w e-formularzu o nowy ROR.

Konto bankowe przez internet bez kuriera – kod SMS

Jeszcze inną metodą na założenie konta online i jego szybką aktywację, jest podpisanie umowy “elektronicznym podpisem” via Autenti.

Na czym polega potwierdzenie tożsamości tym sposobem?

Należy wypełnić krótki e-wniosek o konto, dołączyć do niego zdjęcie dowodu osobistego (z obu stron) i podpisać umowę z bankiem za pomocą unikalnego kodu SMS.

W jakich bankach konto bez kuriera i bez wychodzenia z domu – 100% online?

Na poniższych stronach można sprawdzić aktualną listę banków, które umożliwiają założenie konta bankowego bez kuriera, bez wychodzenia z domu – aktywne od zaraz:

  1. https://przyjaznebanki.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/
  2. https://centrumbankowosci.pl/konto-bankowe-bez-podpisywania-umowy/
  3. https://pro-bank.pl/konto-bankowe-od-zaraz/

— — —

Sprawdź również, jakie pomysły na biznes z małym kapitałem – mogą okazać się w tym roku najlepsze.